מן העיתונות

במקום פשיטת רגל: הפטר לחייבים מוגבלים באמצעים

את ההליך שנכנס לתוקפו השבוע, מאפשרת המדינה בשלוש השנים הקרובות והוא אמור להיות עדיף על פשיטת רגל. מי זכאי להפטר וכיצד מגישים בקשה?

ב-6 בספטמבר 2015 נכנסה לתוקף הוראת השעה לתת הפטר (פטור) ל"חייבים מוגבלים באמצעים", שהליכי הגבייה מולם אינם צפויים להביא תועלת משמעותית לנושים. הוראת השעה, שהתקבלה ברוח שנת השמיטה, תקפה לשלוש שנים ממועד כניסתה לתוקף (עד ה-05 בספטמבר 2018). ההוראה נועדה לסייע לכ-22 אלף חייבים שמטופלים כיום במערכת ההוצאה לפועל, ואשר הוכרזו כחייבים מוגבלים באמצעים לפני למעלה מארבע שנים, לקבל הפטר מחובותיהם, לאפשר להם לשקם את חייהם ולצאת לדרך חדשה.

לחץ על הכותרת להמשך קריאה

איך להתגונן מפני הפרת הסכם כספי? הפתרון פשוט

משכירים דירה? עושים עסקאות בהן אתם מקבלים תשלום בצ'קים? אתם בוודאי מכירים את החשש שהצ'ק שקיבלתם יחזור, או ששוכר הדירה לא ישלם את חובותיו. אמנם אי אפשר לצפות מראש את כוונותיו של הצד השני בעסקה, אבל לפחות ניתן להפחית סיכונים על ידי בדיקה של מצבו הכלכלי

עסקאות הנעשות בצ'קים יכולות פעמים רבות לגרום לדורש התשלום להתעסק עם אדם אשר תשלומיו אינם מכוסים והצ'קים שהביא חוזרים. ברגע שזה קורה מתחיל מאבק שאף אחד מאתנו לא רוצה להיכנס אליו. על מנת להקדים תרופה למכה, ישנה דרך קלה ופשוטה שיכולה לתת לנו מידע על מצבו הכלכלי של האדם ממנו אנו דורשים תשלום, ובכך אנו מקטינים משמעותית את האפשרות להיפגע.
איך עושים את זה?

לחץ על הכותרת להמשך קריאה

החוויה המשפטית שלי – כשהחייב מבקש לצאת לחו"ל כדי להיחלץ ממצב נפשי קשה

בתקופת היותי מתמחה אצל רשם הוצאה לפועל נתקלתי בבקשת חייב לצאת מהארץ עקב מצבו הנפשי הקשה כתוצאה מהחובות אליהם נקלע. החייב אף צרף לבקשתו חוות דעת מומחה בתחום הנפש.

בחוות דעת המומחה נכתב כי יציאה של החייב לבילוי בחוץ לארץ תתרום לשיפור מצב רוחו באלה המילים:"אפילו נסיעה לבילוי לחוץ לארץ  על מנת לשנות אווירה"

לחץ על הכותרת להמשך קריאה

ספר לנו מה אתה חושב?